Máte chuť na niečo konkrétne?

3 zemiakové večere, ktorým neodoláte

Zemiakové fašírky s kapustou a slaninkou

Tri nápadité a zároveň jednoduché jedlá zo zemiakov.

Čarujeme so zemiakmi

Zemiaky sú jednou z najuniverzálnejších surovín. Preto pomerne často prinášame inšpirácie na „nové“ jedlá z tejto plodiny. Pre nás sú nové, vy ich už možno poznáte. Ale vždy sa s nimi radi podelíme a pochválime.

Začneme s klasikou, ktorú vďaka čedaru a slaninke premeníme na niečo výnimočné. Plnené zemiaky pripravíme tak, že si ich najskôr upečieme v šupke. Vnútro vymiešame do úžasnej plnky a utvoríme akési zemiakové lodičky, ktoré znovu zapekáme pod kopcom syra. Plnka je naozaj zaujímavá a v podstate je len na vás ako si ju upravíte.

Dokonalé pečené zemiaky
Dokonalé pečené zemiaky

Tajomstvo tkvie v pečení. A to hneď dvojitom. Možno to zaberie trošku viac času,...

Tortilla de patatas alebo španielska omeleta je delikátny pokrm, ktorého príprava si vyžaduje presný postup. V prvom rade budete potrebovať zemiaky, cibuľu a vajíčka. Pripravte si aj dosť olivového oleja, pretože zemiaky a cibuľa sa musia uvariť práve v ňom. Ďalej už je príprava podobná klasickej omelete, aj keď v skutočnosti výsledkom je skôr než vaječná placka, krásny zlatohnedý koláč, chrumkavý na povrchu a krehký vo vnútri.

Pravá španielska omeleta
Pravá španielska omeleta

Karamelizovaním cibuľky a zemiakov v oleji vytvoríte krehký a sladký...

Nuž a poslednou dobrotou sú zemiakové koláčiky pripravené z pyré s troškou syra. Opečené na masle či masti. Výborné sú aj samotné s pohárom mlieka, ale my sme ich ozvláštnili o trochu kvasenej kapusty a chrumkavú slaninku.

Zemiakové fašírky s kapustou a slaninkou
Zemiakové fašírky s kapustou a slaninkou

Ďalšie krásne jednoduché, domáce jedlo z troch obľúbených...

Pridajte na nástenku