Máte chuť na niečo konkrétne?

3 dokonalé palacinkové torty

Palacinková torta s čokoládovým krémom a orieškami

Sú jednoduché, chutia famózne a vďaka vrstveniu vyzerajú ako vystrihnuté z časopisu. Palacinkové torty si musíte zamilovať.

Prekladaná kráska

Čo môže byť jednoduchšie ako palacinková torta? Úprimne? Asi už len nepečená piškótovka. Preto sme sa rozhodli pripraviť prvé tri aj do našej online kuchárky. V zásade ide vždy o takmer rovnaký postup, rozdiel tkvie v kréme a možno zopár ingredienciách, ktoré ozvláštňujú klasické palacinkové cesto.

Symbol šikovnosti a bohatstva

Pozor! Pripravte sa na prípravu okolo 20 palaciniek na tortu. Čiže žiadna sranda. A to, že sme si na palacinkové torty zvolili začiatok februára, nie je žiadna náhoda. V domovine palaciniek – vo Francúzsku sa totiž 2. februára v deň Obetovania pána už tradične pripravujú doslova hory palaciniek.

Hovorí sa, že kto v tento deň úspešne obráti palacinku vyhodením do vzduchu, držiac panvicu v pravej a zvierajúc zlatú mincu v ľavej ruke, zabezpečí si bohatstvo a šťastie na celý rok. Určite sa oplatí overiť si túto legendu.

Delikátne krémy hotové raz-dva

Keď sú palacinky hotové, krém je potom v podstate vždy už len otázkou vyšľahania niekoľkých surovín dohromady. Nepodceňujme však delikátnosť jednotlivých krémov. Sú síce jednoduché, ale spájajú naozaj kvalitné ingrediencie a ich prepojenie s palacinkami v dokonalých vrstvách je skrátka famózne.

Ale dosť rečí! Poďme na to!  

Palacinková torta s vanilkovým krémom
Palacinková torta s vanilkovým krémom

Rafinovane jednoduchá torta z vanilkových palaciniek a ľahučkého krému. 

Palacinková torta s čokoládovým krémom a orieškami
Palacinková torta s čokoládovým krémom a orieškami

Túto krásku zvládne pripraviť aj absolútny cukrársky antitalent. A áno! Chutí...

Palacinková torta – tiramisu
Palacinková torta – tiramisu

Zmyselná kráska inšpirovaná klasickým talianskym dezertom, obohatená...

Pridajte na nástenku